Mutu explica executia cu care a uimit in Franta

Duminica, 25 Noiembrie 2012, ora 14:48
4485 citiri

Adrian Mutu a marcat al doilea sau gol in prima liga franceza cu o executie la care tanjesc chiar si marii jucatori - o "scarita" de efect, din lovitura de la 11 metri.

Atacantul roman a explicat ulterior ca a ales acest procedeu exasperat fiind de ratarile de pana atunci.

"Ma saturasem de cate ori am lovit bara si m-am gandit sa dau 'scarita' pentru ca, daca as fi tras normal, sigur ratam. Asa am rupt ghinionul. Sper!", a scris Mutu pe un site de socializare.

Adrian Mutu a marcat un gol pentru Ajaccio in meciul incheiat la egalitate, scor 1-1, pe terenul lui Nancy.

Mutu a marcat pentru Ajaccio (Video)

Atacantul roman a punctat in minutul 74 dintr-o lovitura de la 11 metri, pe care a transformat-o cu mult sange rece, cu o "scarita". Mutu si-a mai trecut in cont si in minutul 37, atunci cand a trimis in bara din lovitura libera.

Mutu si pisica neagra

Doua goluri a marcat Mutu pentru Ajaccio de la semnarea contractului cu corsicanii, in vara.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Mutu Nancy Ajaccio video, #Mutu Nancy Ajaccio gol, #Adrian Mutu gol Franta , #Ajaccio