Adrian Mutu inscrie pentru Fiorentina in runda a 32-a din Serie A

Duminica, 06 Aprilie 2008, ora 18:10
1819 citiri

Atacantul roman Adrian Mutu a reusit sa inscrie un nou gol pentru formatia sa Fiorentina, in victoria cu 2-0 de pe teren propriu in disputa cu Reggina. Mutu a inscris golul de 2-0 in minutul 90, dupa ce scorul a fost deschis de Pazzini in minutul 23.

Si Radu Stefan a jucat in aceasta etapa pentru Lazio Roma, in rezultatul de egalitate obtinut in deplasarea de la Parma, scor 2-2. Fundasul roman a inceput titular insa a fost schimbat in minutul 61 cu Rozenhal.

Alte rezultate in etapa a 32-a din Serie A: Atalanta - Inter 0-2 (Cristi Chivu nu a fost convocat), Siena - Udinese 1-1 (gazdele fara Paul Codrea in lot), Catania - Napoli 3-0, Sampdoria - Livorno 2-0 si Torino - Empoli 0-1.

Fiorentina ramane pe locul 4 cu 56 de puncte, in timp ce lider in clasament este Inter cu 72 de puncte, urmata de AS Roma 68 de puncte si Juventus 58 de puncte, doua meciuri mai putin.

S-a stabilit finala Cupei Italiei: gol "scandalos" marcat în a doua semifinală
Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia AC Fiorentina, în semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat în finala competiţiei....
Burduja, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei: „Îl provoc pe Nicuşor Dan la o dezbatere. Vreau să văd dacă are curajul să se lupte cu mine” VIDEO
Liderul PNL Bucureşti, Sebastian Burduja şi-a depus, sâmbătă, 27 aprilie, candidatura la Primăria Capitalei, şi a declarat cu acest prilej că îl provoacă pe actualul primar la o dezbatere...