Anderlecht, victorie importanta in Belgia. Alex Chipciu a oferit o pasa de gol (Video)

Duminica, 19 Februarie 2017, ora 20:52
5020 citiri

Formatia Anderlecht Bruxelles a castigat o partida importanta in campionatul belgian de fotbal, disputata la Oostende, scor 4-1, romanul Alex Chipciu oferind o pasa de gol.

Chipciu s-a dovedit util de foarte devreme, cand i-a pasat decisiv lui Hanni pentru 1-0 (in minutul 2), romanul fiind titular si integralist pentru formatia belgiana.

Nu acelasi lucru se poate spune si despre Stanciu, care a ramas din nou pe banca de rezerve, pentru al doilea meci la rand in Jupiler League, chiar daca joi seara a oferit 2 pase de gol in victoria cu 2-0 in fata lui Zenit in Europa League.

Tielemans a decis partida in partea secunda cu cele 2 goluri ale sale, in minutele 67 si 69, dupa ce gazdele egalasera in minutul 24 din penalti, gol marcat de Dimata. Golul de 4-1 a fost marcat de Teodorczyk, in minutul 91.

Dupa aceasta victorie, Anderlecht a egalat-o din nou pe Club Brugge pe locul 1, ambele grupari avand 55 de puncte. Pe locul 3 este Zulte Waregem cu 50 de puncte.

Înțepături între candidații Alianței PSD-PNL. Burduja o șicanează pe Firea: "Dacă era o alternativă pentru Primăria Capitalei, nu m-aș fi înscris în cursă"
Candidat PNL la funcţia de primar al Capitalei, Sebastian Burduja, susține că s-a înscris într-o cursă electorală "strânsă", în care toți cei "patru candidaţi cu şanse", iar voturile...
Ce urmărește Ciolacu prin restrângerea atribuțiilor primarului Capitalei. Anticipează un eșec de proporții? „O dezavuare subtilă a doamnei Firea”
A mai rămas aproximativ o luna și o săptămână până la alegerile locale, iar PSD de-abia a lansat-o în cursa pentru Capitală pe Gabriela Firea. Social-democrații sunt conștienți că...
#Anderlecht mare victorie Belgia, #Anderlecht pasa de gol Chipciu, #Chipciu din nou pasa de gol , #stiri Anderlecht