Dezastru italian: Cu Lobont titular, Roma a fost invinsa acasa de Basel (Video)

Miercuri, 20 Octombrie 2010, ora 10:12
1434 citiri

Cu Bogdan Lobont titular, vicecampioana Italiei, AS Roma, a pierdut surprinzator meciul cu FC Basel, din Liga Campionilor, scor 1-3.

Elvetienii, care au plecat invinsi de la Cluj in prima etapa a grupelor Champions League, au deschis scorul la Roma in minutul 12, prin Frei.

Elevii lui Ranieri au revenit pe tabela 10 minute mai tarziu, cand Totti l-a gasit superb pe Borriello cu o pasa filtranta, atacantul punctand fara probleme.

Acelasi Totti a fost aproape de a-si aduce echipa in avantaj, insa sutul sau a trecut putin pe langa poarta, pentru ca apoi elvetienii sa dea lovitura prin Inkoom, care l-a executat frumos pe Lobont.

Partea secunda a meciului a insemnat practic un joc de-a soarecele si pisica, italienii dominand autoritar si cautand egalarea iar elvetienii lovind crunt pe contraatac.

Jerson Cabral a punctat si el in minutele de prelungire ale intalnirii, oferind celor de la Basel o victorie la un scor convingator pe unul din cele mai dificile stadioane din Europa.

In urma acestui rezultat, FC Basel a urcat pe locul 2 in Grupa E, CFR Cluj se mentine pe pozitia a treia, iar Roma a coborat pe ultimul loc, toate avand insa cate 3 puncte, cu 6 mai putin decat liderul Bayern Munchen.

Vezi mai jos rezumatul intalnirii:

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Lobont titular Roma, #Roma invinsa FC Basel, #Basel victorie Roma, #Grupa E Liga Campionilor , #Bogdan Lobont