Sport pe Bune: Tenisul românesc la ora adevărului. Cu Gabriel Moraru director FRTenis

Un atlet de 21 de ani a murit după ce a trecut linia de sosire. Unde a avut loc tragedia

Duminica, 12 Martie 2023, ora 17:45
3674 citiri
Un atlet a murit după semi-maratonul de la Elche

Un participant la semimaratonul Elche a încetat din viaţă, duminică, la finalul cursei. El avea 21 de ani.

Potrivit organizatorilor ediţiei cu numărul 50 a maratonului, concurentul, care s-a prăbuşit imediat după ce a trecut linia de sosire, nu a mai putut fi salvat, deşi el a fost dus la spital în speranţa că va supravieţui.

La competiţie au participat 3.200 de alergători. Mulţi dintre ei s-au plâns de căldura mare din timpul concursului.

O mașină de curse a ieșit de pe traseu și a intrat în spectatori. Câte persoane au murit
O maşină de curse a ieşit de pe traseu în timpul unei competiţii desfăşurate duminică în Sri Lanka şi a intrat într-o mulţime de spectatori şi de oficiali ai cursei, cauzând moartea a...
Cine e botoșăneanul care s-a clasat pe locul 20 în maratonul de la Boston, fără ajutorul Federației
Sportivul Alexandru Corneschi a ocupat săptămâna trecută un remarcabil loc 20 la celebrul maraton de la Boston. Corneschi a declarat, pentru News.ro, că este dificil să ajungă la astfel...