Barcelona, lectie de fotbal pe San Mames

Luni, 09 Februarie 2015, ora 11:12
2821 citiri

Barcelona nu a ratat ocazia de a se apropia la un singur punct de Real Madrid in clasamentul din Primera Division, invingand in deplasare, cu un neverosimil 5-2, formatia Athletic Bilbao.

Catalanii au oferit o adevarata demonstratie de fotbal pe un stadion care le provoca in trecut adevarate "cosmaruri".

Cu un Messi magistral in teren, echipa lui Luis Enrique nu le-a lasat nicio optiune gazdelor, care s-au consolat in final cu o infrangere usturatoare.

Starul argentinian, aflat la "pupitrul" intalnirii, a deschis scorul in minutul 15, pentru ca zece minute mai tarziu Luis Suarez sa mareasca avantajul oaspetilor.

Rico a readus pentru cateva clipe sperantele gazdelor cu golul reusit in minutul 60, dar De Marcos si-a ingropat echipa cu un autogol, la un sut din careu al lui Messi.

Trei minute mai tarziu, un atac fulgerator al Barcelonei s-a dovedit a fi letal, Neymar fiind la finalizare.

Anduriz a redus din handicap, dar Pedro a stabilit rezultatul partidei.

Cu acesta victorie Barcelona incinge lupta pentru titlu in Spania.

Real Madrid ramane lider, cu 54 de puncte, dupa rusinea cu Atletico, fiind urmata in clasament de catalani, cu un punct in minus, si de rivala din Madrid, cu patru puncte mai putin.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Barcelona lectie fotbal San Mames, #Barcelona Bilbao rezultat , #Primera Division