Ploaie de goluri în amicalul dintre Bayern Munchen și AS Monaco

Marti, 08 August 2023, ora 07:58
1708 citiri
Bayern Munchen a invins AS Monaco FOTO facebook

Echipa germană Bayern Munchen a învins luni, la Unterhaching, scor 4-2, formaţia franceză AS Monaco, într-un meci amical.

În ultimul meci amical pentru ambele echipe, AS Monaco a deschis scorul prin Takumi Minamino, care a fructificat pasa lui Ben Yedder în minutul 29. Egalarea a venit repede, în minutul 31, când a marcat Konrad Laimer, din pasa lui Musiala. Apoi, în minutul 42, a venit rândul lui Jamal Musiala să înscrie şi bavarezii au trecut la conducere. În minutul 45+2 Serge Gnabry a înscris pentru 3-1, din penalti, stabilind scorul pauzei.

Partea secundă a adus al doilea gol pentru monegasci, Wissam Ben Yedder transformând un penalti în minutul 64. Patru minute mai târziu Kingsley Coman a pasat şi Leroy Sane a înscris pentru 4-2 scor final în favoarea lui Bayern.

Pentru bavarezi urmează Supercupa Germaniei, sâmbătă, cu RB Leipzig, în timp ce Monaco va disputa prima etapă din Ligue 1, duminică, împotriva formaţiei Clermont.

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului crucial cu FC Voluntari
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că partida cu FC Voluntari, din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii, este una...
Ce antrenor mare a confirmat că e în discuții cu Bayern Munchen pentru preluarea echipei bavareze
Actualul selecţioner al Austriei, Ralf Rangnick, a confirmat, miercuri, că se află în discuţii cu Bayern Munchen pentru a-l înlocui pe Thomas Tuchel la conducerea tehnică a clubului german...