Bayern Munchen a dezamagit in primul amical

Marti, 22 Iulie 2014, ora 12:25
1647 citiri

Bayern Munchen a dezamagit in primul joc amical al verii, dupa ce nu a reusit decat un egal contra unei echipe din liga a treia germana.

Echipa pregatita de Pep Guardiola a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida de pregatire cu Duisburg.

Bavarezii au reusit sa deschida scorul in minutul 62, prin noua achizitie, Robert Lewnadowski, golgeterul sezonului trecut in Bundesliga. Adversarii au reusit egalarea cateva minute mai tarziu prin Schellhardt.

Meciul a consemnat revenirea in teren a mijlocasului Holger Badstuber, dupa o accidentare care l-a tinut departe de gazon nu mai putin de 19 luni.

Din lotul bavarezilor lipsesc internationalii care au facut parte din selectionata Germaniei ce a cucerit titlul mondial in Brazilia.

Bayern Munchen are prevazut un turneu amical nord american, in care va intalni echipa mexicana Guadalajara si o alta formatie din Major League.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...