Bogdan Stancu a debutat excelent la Galatasaray

Duminica, 23 Ianuarie 2011, ora 20:55
4896 citiri

Fostul stelist Bogdan Stancu a debutat, duminica seara, pentru Galatasaray Istanbul, in meciul cu Sivasspor, castigat cu 1-0.

La doar trei zile de la perfectarea transferului, Stancu a fost introdus pe teren de Gica Hagi in minutul 58, in locul lui Emre Colak, la scorul 0-0.

Bogdan Stancu a reusit sa invioreze jocul ofensiv al lui Galatasaray, formatia lui Hagi deschizand scorul in minutul 70, prin Servet Cetin.

Stancu a ratat doua ocazii de gol si a facut mai multe driblinguri spectaculoase prin care i-a extaziat pe fanii lui Galatasaray.

Fanii turci au incercat sa-i strige numele lui Stancu si l-au aplaudat la scena deschisa la fiecare dribling spectaculos.

Galatasaray s-a impus cu 1-0 si spera in continuare sa prinda un loc care sa-i permita participarea in cupele europene.

Ce a avut de spus Hagi după ce FCSB a câștigat campionatul
Antrenorul echipei de fotbal Farul Constanţa, Gheorghe Hagi, a declarat, sâmbătă seara, că FCSB a fost cea mai constantă şi pragmatică formaţie în acest sezon şi merită titlul de...
Nicușor Dan tocmai a dat cărțile pe față. De ce și-a dat demisia din USR, partidul pe care l-a creat
Nicușor Dan a dat cărțile pe față după ani buni. Primarul Bucureștiului a explicat de ce a ieșit din USR, partidul pe care l-a fondat. Ruptura dintre Nicușor Dan și USR a surprins pe...