Bogdan Stancu, performanta de rasunet in Turcia. La ce cota a ajuns atacantul roman

Duminica, 23 Martie 2014, ora 15:40
3279 citiri

Bogdan Stancu da gol dupa gol in Turcia, ajungand in aceasta dupa-amiaza la cota numarul 13, mai exact 13 reusite in curentul sezon de campionat turcesc.

Fostul stelist a marcat in victoria echipei sale, Genclerbirligi, scor 3-1 in fata celor de la Elazigspor.

Golul sau a venit in minutul 29, dupa ce in minutul 16 Durmaz deschisese scorul, pentru echipa romanului.

Chiar daca Ozkan a redus din handicap, jocul s-a terminat 3-1, dupa reusita de final a lui Birinci, un autogol venit in minutul 67.

Aceasta reusita il propulseaza pe Stancu pe locul 1 in clasamentul golgheterilor din Turcia, la egalitate cu Drogba, Chahechouhe, Almeida si Ylmaz.

Genclerbirligi este pe 11 in Turcia, cu 34 de puncte la activ.

REPER, noul partid înfiinţat de Dacian Cioloş şi mai mulţi europarlamentari de la PLUS, are noi membri. Fizicianul Cristian Presură și profesorul Ciprian Mihali, de la departamentul de...
George Simion și-a dezvăluit logodnica: ”Are 24 de ani și s-a amuzat teribil de toate variantele de soții”
Președintelui AUR, George Simion, a făcut publică identitatea viitoarei sale soții printr-o postare publicată sâmbătă, 25 iunie, pe pagina sa de Facebook. Politicianul a precizat că...