BRASOV. LIVETEXT. Corona, a doua victorie in Liga Mol la hochei pe gheata

Sursa: MyTex.ro
Luni, 12 Septembrie 2016, ora 18:41
44 citiri
Corona Brasov a obtinut in aceasta seara a doua victorie in noul sezon al Ligii Mol la hochei pe gheata. "Lupii" au trecut de Ferencvaros, scor 4-3, dupa prelungiri.
Gazdele au deschis scorul in minutul 9, intr-un moment in care evoluau in inferioritate numerica. Sumi a profitat de o greseala a lui Nagy Istvan, a scapat singur cu Toke si a marcat simplu. Klempa a restabilit egalitatea chiar inainte de prima pauza, iar Gliga a dus-o pe Corona in avantnaj in minutul 39. In repriza a treia, Zsolt ...