Campioana Romaniei, la un singur meci de grupele Ligii Campionilor la fotbal feminin

Sursa: Gandul
Vineri, 25 August 2017, ora 22:26
30 citiri
Recitatul Olimpiei a fost pornit de Cristina Carp, care a deschis scorul in minutul 28. La pauza, pe Cluj Arena, gazdele au intrat cu avantaj minim la cabine. In debutul partii secunde, Alexandra Lunca a majorat avatanjul Olimpiei, iar dupa numai sase minute, Andreea Voicu a dus scorul la 3-0.

In celalalt meci al grupei, Zhilstroy a remizat cu Hibernian, scor 1-1. In ultima etapa, Olimpia joaca meciul decisiv pentru accederea in grupele Ligii Campionilor. Cu sase puncte din sase posibile, ...