SIMONA HALEP S-A CALIFICAT IN FINALA ROLAND GARROS

Sursa: Gandul
Joi, 08 Iunie 2017, ora 22:26
113 citiri
Partida a durat doua ore. Halep a avut un joc solid in primul set, pe care si l-a adjudecat in 45 de minute, fara sa isi cedeze serviciul. De altfel, romanca a reusit unicul break al primului act la scorul de 1-1, iar adversara sa nu a putut sa recupereze deficitul pana la final.
Setul doi a fost decis din nou la un singur break, insa rolurile s-au inversat. Pliskova a castigat setul secund la a doua sansa pe care a avut-o, in 35 de minute de joc. In setul decisiv, Halep a reusit doua break-uri ...