VIDEO + FOTO Siguri de play-off! Dinamo a invins Petrolul, scor 2-1! "Ciinii" au inscris un gol controversat

Luni, 07 Decembrie 2015, ora 23:59
33 citiri
Petrolul a pierdut cu Dinamo pe teren propriu, scor 2-1, asa cum a facut-o si etapa trecuta cu Botosani dupa ce a condus cu 1-0. Ploiestenii au deschis scorul dupa 20 de minute prin Moussa.

VEZI VIDEO

Desi a avut o evolutie mult mai buna decit a lui Dinamo, Petrolul a incasat doua goluri dupa pauza.

Primul a venit in minutul 53, cind Tudose si-a bagat mingea in poarta la o faza la care Gnohere l-a faultat pe portarul Pecanha.

Golul victoriei a venit din gheata lui Rotariu, care a inscris un ...citește toată știrea