Una dintre cele mai frumoase jucătoare de tenis a dat lovitura la Roland-Garros

Duminica, 29 Mai 2022, ora 08:37
8242 citiri

Turneul de la Roland-Garros continuă să producă surprize, în special pe tabloul feminin.

Italianca Camila Giorgi, socotită una dintre cela mai frumoase jucătoare din lume, a fost MVP ul zilei de sâmbătă.

Ea a învins-o în trei seturi pe Aryna Sabalenka (7 WTA) în trei seturi.

Victoria a venit după ce Camila (30 WTA) pierduse primul set cu 4-6, dar le-a câștigat pe următoarele două într-o manieră categorică: 6-1, 6-0.

În optimi, Camila Girogi o va întâlni pe Daria Kasatkina.

Tenismena iberică Garbine Muguruza (10 WTA și cap de serie 9), câștigătoare la Wimbledon în 2017, a fost eliminată în primul tur la ediția din 2022 a Grand Slam-ului de la Londra....
Eșec dureros pentru Sorana Cîrstea la Wimbledon. Ce s-a întâmplat în setul decisiv
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 32 WTA şi favorită 26, a evoluat miercuri în turul secund la turneul de Grand Slam de la Wimbledon, contra jucătoarei Tatjana Maria (103 WTA, Germania)....