Ceahlaul a scapat printre degete victoria cu International

Sambata, 28 Noiembrie 2009, ora 17:55
1161 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a fost la un pas sa obtina prima victorie din mandatul lui Gheorghe Multescu, insa a fost egalata pe final de International Curtea de Arges, intr-un meci incheiat 2-2.

Specialista deplasarilor din Liga I, International Curtea de Arges, a inceput promitator sub Pietricica, deschizand scorul dupa doar doua minute, prin fiul patronului, Catalin Lazar.

Avantajul oaspetilor a fost de scurta durata, deoarece jucatorii pregatiti de Gheorghe Multescu au reusit egalarea in minutul 17, dintr-o lovitura libera a lui Ferariu, care a atins mai intai bara transversala si apoi a cazut in plasa.

Moldovenii au presat in finalul meciului, iar Cebotaru, in minutul 80, a reluat din fata portii, insa oamenii lui Gheorghe Stefan au scapat victoria printre degete, dupa ce Voiculet a egalat in minutul 89 printr-un sut de la 20 de metri.

In ultima secunda a meciului, Zagrean putea fi eroul oaspetilor, insa lovitura sa de cap a trecut milimetric pe langa bara.

Dupa acest rezultat, Ceahlaul Piatra Neamt ramane pe ultimul loc, cu 10 puncte, in timp ce Curtea De Arges a acumulat 16 puncte.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...