Paszkany spumega dupa infrangerea lui CFR Cluj cu Dinamo

Sambata, 05 Noiembrie 2011, ora 23:36

Arpad Paszkany critica dur arbitrajul lui Alexandru Tudor din partida CFR Cluj - Dinamo.

Patronul clujenilor sustine ca CFR Cluj a avut un gol valabil neacordat si ca penaltiul primit de Dinamo a fost acordat cu multa usurinta.

"Dinamo a castigat meciul dintr-un penalti inventat de arbitru. In plus, pana la primirea acelui gol, am avut un gol perfect prin Kapetanos, nevalidat insa de arbitru. E viciere clara de rezultat. Din totdeauna cei care tipa mai tare beneficiaza de ajutoare", a tunat Paszkany la Digi Sport.

CFR Cluj a pierdut, scor 2-3, intalnirea jucata sambata seara, pe teren propriu, cu Dinamo, in etapa a 13-a a Ligii 1. "Cainii" au obtinut victoria in minutul 90+2, dupa ce in minutul 82 au egalat la 2!

Dinamo a castigat dramatic derbiul cu CFR Cluj

In urma acestui rezultat, Dinamo s-a distantat la 4 puncte de CFR Cluj in fruntea clasamentului Ligii 1.