Victorie magnifică pentru CFR Cluj în Conference League

Joi, 13 Octombrie 2022, ora 22:01
5331 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a câştigat joi meciul de pe teren propriu cu formaţia cehă Slavia Praga, scor 2-0, şi este lider în grupa G a Conference League, după patru meciuri disputate. Meciul a fost întrerupt timp de 15 minute după ce un spectator a suferit un stop cardio-respirator.

În minutul 11 Muhar a fost faultat în careu, arbitrul Godinho a dictat penalti, iar Deac a deschis scorul pentru CFR Cluj.

În minutul 25, meciul a fost întrerupt după ce un spectator în vârstă de aproximativ 60 de ani a intrat în stop cardio-respirator. Bărbatul a fost resuscitat şi transportat la spital. Yuti a închis tabela, cu o lovitură de cap, în minutul 84, şi CFR Cluj conduce în grupa G, cu 7 puncte din patru meciuri.

CFR CLUJ: Scuffet - Manea, Yuri, Kolinger, Camora – Deac (Cvek 46), Boateng (Hoban 89), Muhar, Roger (Petrila 89) – Yeboah (Malele 78), Janga (Braun 65). ANTRENOR: Dan Petrescu

SLAVIA PRAGA: Kolar - Dorley, Kacharaba (Ewerton 70), Ousou, Jurasek – Traore (Masopust 70), Tiehi (Kricfalusi 86) – Yira Sor (Lingr 59), Usor (Jurasek 86), Olayinka – Tecl. ANTRENOR: Jindřich Trpišovský

Cartonaşe galbene: Boateng 13, Yeboah 73, Cvek 83 / Olayinka 10, Jurasek 45, Traore 66, Dorley 76, Masopust 90, Ousou 90+1

Arbitru: Luis Godinho – Rui Teixeira, Pedro Almeida – Miguel Nogueira (toţi din Portugalia)

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...
#CFR Cluj, #Slavia Praga, #Conference League, #CFR Cluj victorie Europa League, #dan petrescu , #CFR Cluj - FCSB