Flamengo a castigat dramatic titlul in Brazilia

Luni, 07 Decembrie 2009, ora 09:47
788 citiri

Formatia Flamengo Rio de Janeiro a castigat cel de-al cincilea titlu in Brazilia, in urma victoriei cu Gremio din ultima etapa a campionatului, scor 2-1.

Sarbatoarea gazdelor parea a fi ruinata dupa ce Roberson a deschis scorul pentru Gremio in minutul 21, dar David a restabilit egalitatea 8 minute mai tarziu.

Golul decisiv a fost reusit de Ronaldo Angelim, in minutul 69, iar titlul a mers la Rio de Janeiro, Internacional si Sao Paolo fiind nevoite sa se multumeasca pe locurile 2, respectiv 3.

Flamengo a castigat campionatul dupa 17 ani de pauza, ultimul triumf datand din 1992.

C.F.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...