Neaga si Aliuta fac spectacol in Azerbaijan

Luni, 14 Decembrie 2009, ora 10:13
1204 citiri

Romanii Adrian Neaga si Marian Aliuta o duc de minune in Azerbaijan, la gruparea Neftchi Baku.

Cei doi sunt vedetele echipei, iar in ultima etapa din campionat si-au trecut amandoi numele pe tabela de marcaj. Neaga, in minutul 17, si Aliuta, in minutul 86, au marcat golurile formatiei lor in partida cu FK Mughan, incheiata la egalitate, scor 2-2.

Pentru Neaga a fost cel de-al 6-lea gol marcat in aceasta editie a primei ligi azere de fotbal, in timp ce Aliuta se afla la cea de-a doua reusita.

Dupa 15 etape jucate in campionat, Neftchi Baku ocupa locul 7 in clasament, cu 25 de puncte, la 8 puncte distanta de FK Karabakh, ocupanta primului loc.

La gruparea azera mai evolueaza un roman: Leonard Naidin, venit in acest an de la Poli Iasi.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...