Chelsea a castigat derbiul cu Arsenal

Duminica, 29 Noiembrie 2009, ora 20:26
674 citiri

Chelsea a castigat derbiul cu Arsenal disputat duminica seara pe Emirates Stadium, scor 3-0, si se mentine in fruntea clasamentului din Anglia.

Didier Drogba a deschis scorul pentru echipa lui Carlo Ancelotti in minutul 41, printr-o reluare in vinclu, iar Vermaelen si-a introdus balonul in propria plasa in prelungirile primei reprize.

Ultimul gol al meciului a fost reusit de Didier Drogba in minutul 87, printr-o superba lovitura libera.

In celelalte doua meciuri disputate duminica, Liverpool a castigat derbiul cu Everton, scor 2-0, iar Birmingham s-a impus in deplasare la Wolverhampton cu 1-0.

C.M.

Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...