Steaua se face de râs în Liga a doua: rezultat umilitor și scandări xenofobe în Ghencea

Marti, 23 August 2022, ora 21:24
3614 citiri
Adi Popa, CSA Steaua

Echipa CSA Steaua a pierdut, marţi seara, meciul de pe teren propriu cu formaţia Csikszereda, scor 0-4. A fost ultima partidă disputată în cadrul etapei a treia din Liga 2 Casa Pariurilor.

Lovitura de start simbolică a meciului a fost dată de Ştefan Iovan, fostul căpitan al echipei Steaua în finala Cupei Campionilor Europeni de la Sevilla 1986. Ştefan Iovan a împlinit astăzi vârsta de 62 de ani.

Ciucanii au deschis scorul în minutul 15, prin Peter Gal-Andrezly, iar în al doilea minut de prelungire al primei părţi au făcut 2-0 prin golul lui Soufiane Jebari. În minutul 56 acelaşi Jebari a reuşit dubla înscriind din cădere. Scorul final a fost stabilit de Richard Jelena, cu un şut din afara careului, în minutul 84.

În afara înfrângerii la scor, pe CSA Steaua o așteaptă probabil și o amendă usturătoare. Deși nu au fost foarte mulți spectatori, aceștia au dat tonul unor scandări xenofobe, iar meciul a fost oprit în minutul 71 pentru scurt timp.

Fanii i-au înjurat și pe generalii din MApN, întrucât echipa nu are drept de promovare nici în acest an.

George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
Alin Nica vrea un nou mandat pentru şefia CJ Timiș, din partea Alianţei Dreapta Unită, după ce a plecat din PNL. „PSD doreşte să ţină România în sărăcie”
Preşedintele Consiliului Judeţean Timiş, Alin Nica, şi-a lansat, sâmbătă, candidatura pentru un nou mandat la şefia administraţiei judeţene, susţinut de Forţa Dreptei Timiş, care face...
#CSA Steaua, #csikszereda, #Adi Popa, #Stefan Iovan, #Daniel Oprita , #stiri fotbal