Victorie mare pentru CSA Steaua acasă la marea rivală. Dramatism extrem în finală

Duminica, 17 Septembrie 2023, ora 15:47
2062 citiri
CSA Steaua a câștigat Cupa României

Steaua Bucureşti a câştigat, duminică, Cupa României la polo, învingând în finală echipa CSM Oradea, după un turneu disputat în bazinul orădenilor, marea rivală a roș-albaștrilor.

Rezultatul a fost decis de loviturile de departajare la scorul de 10-10. Scorul final al partidei a fost 14-13 pentru CSA Steaua Bucureşti.

Finala mică a fost câştigată de CS Dinamo Bucureşti, după un meci care s-a terminat la limită, împotriva echipei CS Rapid Bucureşti, cu scorul 10-9. Astfel, CS Dinamo Bucureşti câştigă medalia de bronz în Cupa României.

Celelalte meciuri ale zilei s-au terminat:

Hello Sport- Politehnica Cluj 5-13

Sportul Studenţesc - CSU Oradea 4-13

Cel mai bun jucător al competiţiei a fost desemnat FILIP GARDASEVIC de la CSM ORADEA.

Locul 8 Hello Sport

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
Surpriză în finală. Echipa care a învins campioana și a cucerit primul titlu din istorie
CSO Voluntari 2005 a câştigat în premieră titlul de campioană naţională la volei feminin, după ce a învins-o pe deţinătoarea titlului, CSM Volei Alba-Blaj, cu 3-1 (19-25, 25-22, 25-19,...