Un fost antrenor al Rapidului a dat lovitura la Cupa Africii, acasă la ”elefanți”

Joi, 18 Ianuarie 2024, ora 21:54
1431 citiri
Nigeria a învins Coasta de Fildeș

Echipa naţională a Nigeriei, antrenată de Jose Peseiro, trecut pe la Rapid, a învins joi, la Abidjan, scor 1-0, echipa naţională a Coastei de Fildeş, într-un meci contând pentru etapa a doua din grupa A, în cadrul Cupei Africii pe Naţiuni.

Prima repriză s-a încheiat fără gol marcat, iar nigerienii au deschis scorul în minutul 55. Victor Osimhen, atacantul lui Napoli, a fost faultat în careu de Ousmane Diomande, iar William Troost-Ekong, căpitanul super-vulturilor, a transformat lovitura de pedeapsă acordată. Acesta a rămas şi scorul final, 1-0 pentru Nigeria în confruntarea cu ”elefanții” ivorieni.

În clasamentul grupei, Guineea Ecuatorială este pe locul 1, cu 4 puncte, Nigeria ocupă locul secund, tot cu 4 puncte, urmată de Coasta de Fildeş (3 puncte) şi de Guineea-Bissau (zero puncte).

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...