Dan Petrescu, dezlănțuit la conferința de presă: "A stricat meciul" Replica lui Mihai Stoica VIDEO

Luni, 18 Aprilie 2022, ora 08:41
4218 citiri
Dan Petrescu

Formaţia CFR Cluj a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa FCSB, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii 1.

Clujenii au jucat în inferioritate numerică mai mult de o repriză. În clasament, între cele două echipe mai sunt acum doar două puncte. Este prima victorie a FCSB pe terenul echipei CFR Cluj după opt ani.

Golul a fost marcat de Octavian Popescu ‘74.

Clasamentul play-off-ului este următorul: 1. CFR Cluj – 45 de puncte, 2. FCSB – 43, 3. Universitatea Craiova – 39, 4. FC Voluntari – 30, 5. Farul Constanţa – 28, 6. FC Argeş – 27.

Dan Petrescu a acuzat eliminarea lui Susic.

"N-am văzut un cartonaș roșu așa în viața mea la asemenea fază. Este incredibil.

N-ai cum să influențezi un meci cu o asemenea decizie, a stricat meciul. A fost un fault de galben. Cine a pus presiune, a câștigat.

În repriza a doua a fost foarte greu. Dacă egalam nu se supăra nimeni, era un rezultat corect. Petrila scapă singur cu portarul, după un minut...henț. Sunt lucruri care m-au deranjat și m-au supărat.

Toate echipele în cărți și cred că se va decide totul la ultima etapă".

Mihai Stoica i-a replicat la Orange Sport.

„Sunt foarte mult faze în care noi am fost dezavantajați! Ce ar mai fi trebuit să facă Boateng ca să primească galben? L-aș invita pe Dan Petrescu să mă viziteze, să mai depănăm niște amintiri, că n-am mai vorbit de mult, și să meargă cu mine la spital să vadă cum arată piciorul lui Olaru.

Dan Petrescu ne-a asasinat cu inepțiile în ultima vreme! Dan Petrescu spunea la conferință că vrea ca echipele de tradiție precum FC Argeș să joace în primul eșalon... Ar trebui să fie consultat de un specialist în relații publice, apoi să mai apară pe la conferințele de presă”, a spus MM Stoica.

Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...
Ziua în care FCSB poate deveni campioană după 9 ani. Singura echipă care mai stă în calea lui Gigi Becali
Antrenorul echipei FCSB, Elias Charalambous, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă că jucătorii săi sunt foarte motivaţi să câştige titlul de campioni în Superliga de fotbal...