Dan Petrescu s-a oprit în sferturile Ligii Campionilor

Marti, 12 Martie 2024, ora 14:39
1166 citiri
Dan Petrescu antreneaza in Coreea de Sud FOTO facebook

Jeonbuk FC, echipă antrenată de românul Dan Petrescu, a fost eliminată din Liga Campionilor Asiei la fotbal de o altă formaţie sud-coreeană, Ulsan HD, care s-a impus cu 1-0 (1-0), marţi, pe teren propriu, în manşa secundă a sferturilor de finală.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Young-woo Seol (45+2). Petrescu a primit un cartonaş galben pentru proteste în min. 54.

În meciul tur, desfăşurat la Jeju în urmă cu o săptămână, scorul fusese egal, 1-1. Jeonbuk FC a ratat un penalty în prima manşă, prin brazilianul Orobo Tiago.

De remarcat că atât Jeonbuk, cât şi Ulsan sunt deţinute de concernul Hyundai.

Ulsan HD, câştigătoare a competiţiei în 2012 şi 2020, va juca în semifinale cu Shandong Taishan (China) sau Yokohama F Marinos (Japonia). În meciul tur, de la Jinan, niponii au câştigat cu 2-1.

CSM București, meci de coșmar în sferturile Ligii Campionilor. Ce șanse de calificare mai au ”tigroaicele”
Campioana CSM Bucureşti a fost învinsă duminică, pe teren propriu, de formaţia Metz Handball, scor 27-24 (15-14), în manşa tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Returul va...
Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...