Trei victorii din trei meciuri pentru înlocuitorul lui Mourinho la Roma. Urmează adevăratul test

Marti, 06 Februarie 2024, ora 07:22
1589 citiri
Daniele de Rossi

Echipa AS Roma a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, formaţia Cagliari, în etapa a 23-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Pellegrini (2), Dybala (23, 51 - penalti) şi Huijsen (59). În poarta lui Cagliari a stat Scuffet, fostul portar de la CFR Cluj.

A fost a treia victorie din trei meciuri pentru Daniele de Rossi, înlocuitorul lui Mourinho pe banca Romei, după succesele cu Verona și Salernitana.

În clasament, AS Roma se află pe locul 5, cu 38 de puncte, iar Cagliari este pe 18, cu 18 puncte. Liderul Seriei A este Inter Milano, cu 57 de puncte.

Pentru Roma, urmează un meci pe teren propriu chiar cu liderul Inter Milano. Partida va avea loc sâmbătă, de la ora 19.00.

Victorie în prelungiri pentru AS Roma în meciul care s-a jucat în două zile diferite
Echipa italiană AS Roma a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Udinese, într-un meci din etapa a 32-a a Serie A, joc întrerupt la 14 aprilie. Fabio Cannavaro a debutat pe...
Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...