David Popovici, încă o medalie de aur la Campionatul Naţional în bazin de 25 de metri

Vineri, 10 Noiembrie 2023, ora 19:05
1278 citiri
David Popovici FOTO facebook

David Popovici a câştigat, vineri, medalia de aur în proba de 200 m liber din cadrul Campionatului Naţional în bazin de 25 de metri, competiţie care are loc la Otopeni.

Popovici, legitimat la CS Dinamo, a încheiat proba într-un minut, 43 de secunde şi o sutime.

Pe locul doi s-a clasat Vlad Stancu (1:45.38), iar pe trei a terminat Mihai Gergely (1:45.64)

Joi, Popovici a triumfat la 100 de metri liber.

Elevul antrenorului Adrian Rădulescu va concura sâmbătă la 100 m mixt şi duminică la 50 m liber.

Campionatul Naţional de înot de la Otopeni este o competiţie test în vederea Campionatului European în bazin de 25 de metri, programat luna viitoare (5-10 decembrie), tot la Otopeni.

David Popovici s-a lăsat de școală la 19 ani. Care e motivul
Înotătorul român David Popovici (19 ani) a luat o decizie radicală privitoare la studiile sale, renunțând la facultate după mai puțin de un an. Conform Fanatik.ro, David Popovici și-a...
Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
#David Popovici, #medalie de aur, #campionatul national, #25 de metri , #stiri din sport