Dinamo Bucuresti castiga un meci amical palpitant cu detinatoarea Cupei Sloveniei

Duminica, 02 Iulie 2017, ora 20:48
2813 citiri

Dinamo Bucuresti a castigat partida cu NK Domzale, un amical din stagiul de pregatire din Slovenia al formatiei lui Cosmin Contra, scor 3-2 dupa o partida palpitanta.

In prima parte, golurile celor de la Dinamo au fost marcate de Hanca si Nemec in minutele 13 si 17, in timp ce pentru sloveni au marcat Zuzek si Gacan in minutele 33 si 37.

Dinamo a inceput bine meciul si a marcat 2 goluri in interval de 4 minute, prin Hanca si Nemec, insa neatentia fundasilor din finalul primei reprize le-a permis slovenilor sa egaleze, acestia marcand si ei 2 goluri in 4 minute.

Decisiv pe final de meci la Dinamo a fost Rivaldinho, brazilianul marcand golul de 3-2, golul victoriei in minutul 80.

NK Domzale a castigat Cupa Sloveniei in acest an, terminand pe locul 4 in sezon.

Dinamo mai are un singur amical programat in aceasta vara, pe 5 iulie cu Anzhi Makhachkala (Rusia, locul 12 in ultimul sezon din prima liga).

Dinamo: Branescu - Romera Navarro, Nedelcearu, Maric, St. Filip -Busuladzic, Mahlangu - Hanca, Rivaldinho, D. Nistor - Nemec.

Rezerve: Mutiu - Katsikas, M. Oliva, Dudea, Bumba, I. Gheorghe, L. Gheorghe, R. Grigore, Costache, Salomao, I. Serban.

Domzale: Mulalici - Volarici, Klemencici, Zuzek, Jugovar - Ibricici, Zinko, Gacan, Ozbolt - Rom, Batrovici.

Înțepături între candidații Alianței PSD-PNL. Burduja o șicanează pe Firea: "Dacă era o alternativă pentru Primăria Capitalei, nu m-aș fi înscris în cursă"
Candidat PNL la funcţia de primar al Capitalei, Sebastian Burduja, susține că s-a înscris într-o cursă electorală "strânsă", în care toți cei "patru candidaţi cu şanse", iar voturile...
Ce urmărește Ciolacu prin restrângerea atribuțiilor primarului Capitalei. Anticipează un eșec de proporții? „O dezavuare subtilă a doamnei Firea”
A mai rămas aproximativ o luna și o săptămână până la alegerile locale, iar PSD de-abia a lansat-o în cursa pentru Capitală pe Gabriela Firea. Social-democrații sunt conștienți că...
#Dinamo bate pe Domzale, #Dinamo victorie meci amical, #Dinamo amical meci nebun Domzale , #stiri Dinamo