Debut cu dreptul al Elbei in campionat

Marti, 14 Octombrie 2008, ora 10:59
157 citiri
BCM Elba Timisoara a debutat cu o victorie in prima etapa a Diviziei A la baschet masculin, editia 2008/09, invingand pe teren propriu pe BC Mures Targu-Mures cu 80-67. Dupa un inceput mai greu, jucatorii lui Dragan Petricevic au reusit sa isi revina, in minutul sase scorul pe tabela era 8-15 pentru oaspeti. Totusi, primul sfert a fost castigat de Mures, cu 16-21. In partea secunda, "Leii din Banat" au aratat o alta fata. In minutul 14, timisorenii s-au aflat pentru prima data la conducere ...citește toată știrea