Emma Răducanu și-a dat afară antrenorul cu care a câștigat US Open! Va intra pe mâna lui Darren Cahill?

Vineri, 24 Septembrie 2021, ora 18:41
35598 citiri
Emma Răducanu

Tânăra tenismenă britanică de origine română Emma Răducanu (18 ani, locul 22 WTA) a luat o decizie total neașteptată, la puțin timp după ce a câștigat miraculos US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului.

Potrivit presei din Regat, Emma Răducanu a hotărât să se despartă de antrenorul Andrew Richardson, cel care s-a ocupat de pregătirea ei la competiția de la New York.

”Simt că în această etapă a carierei mele am nevoie de cineva care are experiență în circuitul WTA la nivel ridicat”, a fost singura justificare a jucătoarei.

Cum și Simona Halep s-a despărțit recent de tehnicianul Darren Cahill, coincidența aduce numele australianului pe lista scurtă de antrenori care sunt vizați de Emma Răducanu.

Încă o veste tristă pentru Emma Răducanu: ce a pățit jucătoarea cu tată român
Emma Răducanu, în vârstă de 21 de ani, clasată acum pe locul 250 WTA, a luat decizia de a se retrage de la Miami. Fosta campioană de la US Open a acuzat o accidentare la spate și a decis...
Antrenorul care a câștigat Cupa României în memoria fiicei ucise: ”Da, e pentru îngerul meu”
La exact 10 luni după ce fiica sa, Ema, și-a pierdut viața în atacul armat de la școală, antrenorul Dragan Kobiljski a câștigat Cupa României la volei. Zi istorică în Giulești! Rapid...