Manchester City a făcut un pas uriaș spre titlu în Premier League. Câte goluri a marcat Haaland

Duminica, 14 Mai 2023, ora 18:58
3038 citiri
Erling Haaland

Echipa engleză Manchester City a învins duminică, în deplasare, scor 3-0, formaţia Everton, într-un meci al etapei a 36-a din Premier League.

Manchester City nu a avut probleme pe Goodison Park, unde a condus cu 2-0 la pauză. Echipa antrenată de Guardiola a rezolvat soarta partidei în numai două minute. Mai întâi a deschis scorul Ilkay Gundogan, în minutul 37, apoi a înscris şi Erling Haaland, în minutul 39. Ilkay Gundogan a stabilit rezultatul final în minutul 51 şi Manchester City se află pe locul întâi în clasament, cu 85 de puncte.

În clasament, cu trei meciuri rămase de jucat, City s-a distanțat la patru puncte de Arsenal în fruntea clasamentului. ”Tunarii” au același număr de meciuri jucate, dar evoluează în această seară, cu Brighton, pe teren propriu.

Într-un alt meci, Brentford a învins pe West Ham United cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Bryan Mbeumo (min. 20) şi Yoane Wissa (min. 43).

Pierdere grea pentru Manchester City în lupta pentru titlu. Ce meci important va rata vedeta Haaland
Manchester City, campioana en-titre a Angliei, nu se va putea baza pe vedeta Erling Haaland în meciul de joi cu Brighton, din Premier League, a anunţat miercuri antrenorul Pep Guardiola, scrie...
Adio titlu pentru Liverpool după ultimul rezultat din Premier League. Cum arată clasamentul
Formaţia Liverpool, antrenată de Jurgen Klopp, a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu echipa West Ham, într-un meci din etapa a 35-a a campionatului Angliei. Gazdele au marcat...