FCSB și-a găsit atacantul visat de Gigi Becali. I-a ”furat” tricoul cu numărul 9 vedetei Octavian Popescu

Duminica, 03 Iulie 2022, ora 12:07
3941 citiri
Octavian Popescu nu va mai purta numărul 9

FCSB a marcat şase goluri şi în cel de-al doilea amical al verii, învingând pe Zimbru Chişinău cu 6-1 (2-0), sâmbătă, în deplasare.

La Chişinău, echipa condusă de Toni Petrea a înscris de doar două ori în prima repriză, prin Darius Olaru (min. 10) şi Florinel Coman (min 28).

În repriza secundă însă roş-albaştrii au înscris de încă şase ori. Şi-au mai trecut numele pe tabelă Joyskim Dawa (min. 61), Musi (min. 70), Mamut (min. 80) şi Ianis Stoica (min. 83).

La final, atacantul Ianis Stoica a dezvăluit că cei din club îl consideră noul vârf al echipei, drept pentru care a primit tricoul cu numărul 9.

„Important este să înscriem, să nu tratăm meciurile cu superficialitate. Suntem un grup, nu suntem individualiști, s-a văzut și astăzi că suntem o echipă.

Aveam numărul 19, dar cei din staff mi-au spus să iau numărul 9, pentru că sunt viitorul atacant al echipei. Sper să îmi ajut cât mai mult echipa și să câștigăm campionatul. Suntem omogeni, a mai trecut un an peste noi, avem încredere”, a declarat Stoica pentru sport.ro.

Fostul purtător al tricoului cu numărul 9 la FCSB era chiar vedeta Octavian Popescu, care va evolua în continuare cu numărul 11 pe spate.

Un patron din prima ligă demontează acuzațiile de blat. Am scăpat de mitul FCSB!
Sepsi avea un istoric negativ cu FCSB, bifând 7 înfrângeri consecutive în fața roș-albaștrilor. Patronul covăsnenilor, Laszlo Dioszegi, cunoscut și pentru lanțul de brutării pe care...
Un jucător argentinian, pe lista FCSB în locul lui Coman. A marcat de 6 ori în campionat și este revelația sezonului
Argentinianul Enzo Lopez (26 de ani) a ajuns la FC Botoșani în pauza de iarnă și deja a evoluat în 13 meciuri în care a înscris șase goluri și a oferit două pase decisive. Patronul FC...