Deportivo, cu Florin Andone titular, a invins o mare rivala la evitarea retrogradarii in Spania

Duminica, 05 Martie 2017, ora 14:55
3760 citiri

Deportivo La Coruna a repurtat o importanta victorie in campionatul spaniol de fotbal, in fata unei contracandidate la evitarea retrogradarii, Sporting Gijon, scor 1-0 in runda curenta din La Liga.

Singurul gol a fost semnat de Mosquera, minutul 45, dupa ce in prealabil, un alt coleg al lui Andone, turcul Colak, a ratat un penalti in minutul 32.

Andone a inceput partida ca titular, a luat un galben in minutul 53 si apoi a fost inlocuit cu Joselu in minutul 66.

La Coruna are acum 23 de puncte, fiind pe 17, primul loc care se salveaza in Spania, in timp ce Gijon ramane penultima in clasament, cu 17 puncte.

Florin Andone a marcat joi seara in Deportivo - Ateltico Madrid 1-1, fiind unul dintre cei mai apreciati jucatori de pe teren in acea partida, in care Fernando Torres a suferit o grava accidentare, dupa un trauamtism cranian sever.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Andone victorie mare Deportivo, #Deportivo bate o rivala retrogradare, #Deportivo victorie deplasare Gijon , #stiri Florin Andone