Inter si Pandurii si-au impartit punctele

Sambata, 13 Martie 2010, ora 18:50
267 citiri

International Curtea de Arges si Pandurii Targu Jiu au terminat la egalitate, scor 0-0, intalnirea jucata sambata in cadrul etapei a 21-a a Ligii I.

In minutul 66, gazdele au beneficiat de o lovitura de la 11 metri, ratata insa de Radut.

De partea cealalta, oaspetii au incheiat partida in 10 oameni, Grecu primind in minutul 83 cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

A fost cea de-a doua intalnire disputata intre cele doua grupari, prima fiind castigata de International Curtea de Arges, cu 3-2.

Inter: Popa - Neagu, Pintilii, Viera, Matei - Lazar (Bacila '81), Radut (Vezan '75), Nasser, Kone - Stan, Apostu (Zagrean '68).

Antrenor: Ionut Badea.

Pandurii: Stanca - Ghindeanu, Murgan, Chibulcutean, Cardoso - Nalati, Orac, Grecu, Lazici (Tilinca '67) - Vrajec (Pacurar '68), Kamara.

Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Intalnira a fost arbitrata la centru de Alexandru Deaconu, ajutat la cele doua linii de Mihai Artene si Bogdan Velicu.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...