Olanda a zdrobit Ghana la Rotterdam (Video)

Miercuri, 02 Iunie 2010, ora 08:48
1325 citiri

Olanda a zdrobit nationala Ghanei in partida amicala disputata marti seara la Rotterdam. "Portocala mecanica" a practicat un joc spectaculos si s-a impus clar, cu scorul de 4-1.

Dirk Kuyt, echipierul celor de la Liverpool, a deschis scorul in minutul 30. Sneijder a pasat excelent pentru Van Persie, atacantul lui Arsenal a sutat frumos, insa Richard Kingson a respins in fata. Kuyt a venit apoi bine din linia a doua si a trimis mingea in plasa.

Olandezii au dominat in continuare, dar nu au reusit sa inscrie golul doi decat in minutul 73. Van Der Vaart a marcat cu un sut sec, dupa o combinatie frumoasa cu Sneijder si Van Bommel.

Ghanezii au izbutit golul de onoare cu 10 minute inainte de final, prin Asamoah Gyan, insa au incasat alte doua lovituri de la Sneijder, sut superb de la 25 de metri, si Van Persie, din penalti.

Vezi mai jos rezumatul video al intalnirii:

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Olanda victorie Ghana, #Sneijder gol Ghana video, #amical Olanda Ghana , #fotbal rezultate