Si Ibrahimovic ar fi invidios pe el. Gol spectaculos marcat de George Puscas in Anglia VIDEO

Luni, 05 Aprilie 2021, ora 19:40
7338 citiri
George Puscas

Atacantul George Puscas a marcat un gol pentru echipa sa de club, Reading, care a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), echipa Derby County, in etapa a 40-a din Championship, conform news.ro.

Puscas a fost titular si a marcat in minutul 57. Internationalul roman a reluat acrobatic in plasa, in stilul Zlatan Ibrahimovic, un balon respins de portarul oaspetilor, dupa un sut al lui Meite.

Romanul a fost schimbat, in minutul 82, cu portughezul Lucas Joao. Scorul a fost deschis de francezul Michael Olise, in minutul 45+2. Lawrence a redus din diferenta, in minutul 79, dar Joao a refacut avantajul de doua goluri, in minutul 85.

Cu acest succes, Reading, 66 de puncte, ocupa locul 6, de play-off pentru promovare. Norwich, 84 de puncte, si Watford, 79 de puncte, sunt favorite la promovarea directa in Premier League.

Pentru cele patru locuri de baraj, 3-6, lupta Brentford, 69 de puncte, Swansea, 69 de puncte, Barnsley, 68, Reading, 66, si Bournemouth, 65.

Derby County ocupa locul 19, cu 43 de puncte.

Atacantul naționalei României care a devenit o enigmă: ”Nu riscă să fie un bumerang?”
George Puşcaş devine din ce în ce mai mult o enigmă, scrie Il Quotidiano Puglia, preluat de TuttoMercatoWeb, despre fotbalistul român, care dezamăgeşte la echipa Bari, din Serie B, ce l-a...
De ce retragerea medicului Cîrstoiu din cursa pentru Capitală nu este credibilă. „Pare o campanie fără cap și coadă. Foarte neprofesionist”
Deși a trecut mai puțin de o lună de la anunțarea candiaturii medicului Cătălin Cîrstoiu din partea PSD-PNL la Primăria Capitalei, în presă și în spațiul public au apărut zvonuri...