Victorie mare pentru Șumudică în Turcia. Maxim și Drăguș, printre marcatori

Sambata, 11 Noiembrie 2023, ora 18:14
2696 citiri
Marius Șumudică

Echipa turcă Gaziantep a învins sâmbătă, în deplasare, scor 3-0, formaţia Alanyaspor, în etapa a 12-a din Trendyol Super Lig. Românii Maxim şi Drăguş au marcat câte un gol pentru echipa lui Marius Şumudică.

Cu antrenorul Marius Şumudică suspendat şi cu secundul Cristian Petre pe bancă, Gaziantep a avut un final de primă repriză excelent la Alanya. În minutul 45+6 oaspeţii au obţinut un penalti, pe care l-a transformat Alexandru Maxim, iar în minutul 45+10 Denis Drăguş a majorat scorul la 2-0. Brayan Riascos a stabilit rezultatul final în minutul 90+5 şi Gaziantep s-a impus cu 3-0.

Portarul Florin Niţă şi fundaşul Junior Morais au fost integralişti la trupa lui Şumudică, în timp ce Maxim şi Drăguş au fost înlocuiţi pe final de meci, în minutul 90+1 respectiv 88.

În clasament, Gaziantep este pe locul 9, cu 15 puncte.

De ce a durat atât de mult retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei
Fostul președinte Traian Băsescu a declarat duminică seara, 28 aprilie, că a avut o discuție privată cu medicul Cătălin Cîrstoiu privind cursa pentru Primăria Capitalei. Traian...
Traian Băsescu dezvăluie care e singura situație în care Gabriela Firea ar putea câștiga Primăria Capitalei. „Pentru Ciolacu nu va fi bine”
Fostul președinte Traian Băsescu a comentat duminică seara, 28 aprilie, într-o emisiune la Digi24, șansele Gabrielei Firea de a câștiga alegerile locale. Fostul șef al statului este de...
#gaziantep, #alexandru maxim, #dennis dragus, #Marius Sumudica, #alanyaspor , #stiri fotbal