Un nou meci excelent pentru Andrei Radu in Italia

Duminica, 03 Martie 2019, ora 19:47
5590 citiri

Portarul roman Andrei Ionut Radu a mai facut un meci mare in Serie A, al doilea consecutiv fara gol primit in poarta lui Genoa.

Gruparea genoveza a incheiat la egalitate cu cei de la Frosinone, iar Radu nu prea a avut ce sa apere in acest meci. Oaspetii au ramas in 10 oameni inca din minutul 34, dupa eliminarea lui Cassatta, iar de atunci, Frosinone nu a mai contat in atac.

E al patrulea egal in ultimele 5 jocuri pentru Genoa, plus al doilea 0-0 consecutiv, dupa jocul din runda trecuta, cu Chievo.

Urmeaza doua meciuri tari acum pentru Radu, cu Parma si Juventus, pana la pauza cauzata de meciurile internationale.

Un rezumat cu imagini VIDEO din aceasta partida puteti urmari pe acest link.

In clasament, Genoa este pe locul 12 in Italia, cu 30 de puncte.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Andrei Radu meci excelent in Italia, #nou meci fara gol primit Radu , #stiri Genoa