Hagi a răbufnit după 1-1 cu FCSB: "E inacceptabil! Cum să îmi anulezi golul?"

Luni, 05 Februarie 2024, ora 22:41
2682 citiri
Gheorghe Hagi, antrenor Farul

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, luni, pe Arena Naţională, în compania echipei Farul Constanţa, în etapa a XXIV-a a Superligii.

Farul a avut un gol anulat în urma consultării VAR, dar a reuşit egalarea în minutul 90+4, din penalti, acordat tot după consultarea VAR. Meciul s-a disputat în ziua în care Gheorghe Hagi a împlinit 59 de ani.

În minutul 58 a avut loc prima fază controversată a partidei. Louis Munteanu a marcat în poarta lui Târnovanu, dar arbitrii din camera VAR au anulat golul pe motiv de ofsaid. Reluările prezentate nu au avut darul de a elucida faza, mai ales că Louis Munteanu este în afara careului mic, iar Dawa era în careul mic.

"E incredibil! Cum să îmi anulezi golul? Ce fază a fost aia? Dacă ăla e ofsaid, e inacceptabil", a comentat Hagi despre această fază.

"Și nu voia să dea nici penalty la penalty-ul care s-a dat și care a fost clar", a continuat "Regele".

Hagi consideră că Farul a mai avut cel puțin un penalty neacordat, fază la care Louis Munteanu a primit cartonaș: "I-a dat galben. A fost fault! Scuzați-mă! Toți ai mei au simulat?".

"Trei faze clare! Și la Grameni a fost penalty", și-a continuat tirada Hagi.

FCSB campioană: Mihai Stoica - Urmează poate cea mai frumoasă celebrare a unui titlu din istoria acestei competiţii
Mihai Stoica a declarat, după ce FCSB a câştigat titlul de campioană, că urmează “poate cea mai frumoasă celebrare a unui titlu” din istoria competiţiei. ”Urmează poate cea mai...
Hagi, decizie categorică în privința noului stadion din Constanța: "Nu vreau asta!"
Noul stadion de la Constanța va avea o capacitate de 18.500 de locuri. De asemenea, clădirea stadionului va integra şi o serie de funcţiuni complementare: săli de antrenament - atletism...