Revenire spectaculoasă în meciul dintre Chindia și Hermannstadt: golul victoriei s-a marcat în prelungiri VIDEO

Duminica, 09 Aprilie 2023, ora 15:11
2310 citiri
Hermannstadt a câștigat cu 2-1

Formaţia FC Hermannstadt a câştigat, scor 2-1, meciul susţinut, duminică, în deplasare, în compania echipei Chindia Târgovişte, în etapa a treia din play-out-ul Superligii.

Chindia a deschis scorul prin golul marcat de Popa, în minutul 15.

Pentru FC Hermannstadt au punctat Alhassan '79 şi Opruţ '90+2.

Chindia: Căbuz - Căpuşă, Celea, Corinus (Orozco '46), D. Dumitraşcu - D. Şerban (Atanase '57), Dulca (Vorobjovas '57), Akhmatov, Neguţ (Dinu '76)- D. Popa, Popadiuc (S. Buş '83). Antrenor: Anton Petrea

FC Hermannstadt: Letica - Butean, Antoche, I. Stoica, Opruţ - Balaure (Bărbuţ '64), Biceanu (Alhassan '63), M. Sota, C. Popescu (Oroian '83) - G. Iancu, D. Paraschiv . Antrenor: Marius Măldărăşanu

Cartonaşe galbene:Popadiuc '36, Akhmatov '40, Neguţ '66, Orozco 77, Celea '86 / Alhassan '79

Arbitri: Kovacs Szabolcs - Alexandru Cerei, Adrian Vornicu - Robert Avram

Camera VAR: Horaţiu Feşnic, Sorin Vădana

Observatori: Costin Toma, Ion Marin

A treia echipă scăpată matematic de retrogradare, după Hermannstadt - Petrolul
Echipa FC Hermannstadt a învins joi, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a şasea a Superligii. Sibienii au deschis scorul pe teren propriu, în...
Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...
#Hermannstadt, #Chindia, #Superliga, #alhassan, #oprut, #daniel popa , #stiri fotbal