Victorie importantă pentru Atletico Madrid. Ce a făcut internaționalul român Horațiu Moldovan

Luni, 29 Ianuarie 2024, ora 05:37
5417 citiri
Horațiu Moldovan FOTO facebook Atletico de Madrid

Echipa spaniolă Atletico Madrid a întrecut duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Valencia, într-un meci din etapa a 22-a din La Liga.

Madrilenii au reuşit să deschisă scorul în prelungirile primei reprize, minutul 45+5, când Griezmann i-a pasat lui Samuel Lino şi acesta a înscris. Elevii lui Simeone şi-au majorat avantajul în minutul 57, la lovitura de cap a lui Memphis Depay, iar oaspeţii nu au avut forţa să revină. La Atletico, Horaţiu Moldovan a rămas pe banca de rezerve.

Atletico Madrid ocupă poziţia a treia în clasament, cu 44 de puncte, iar Valencia se află pe locul 8, cu 32 de puncte.

Quarterly Report - Editia 4

Ce nedreptate i s-a făcut românului Horațiu Moldovan la Atletico Madrid, în ultima etapă din Spania
Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-0, gruparea bască Real Sociedad, în ultima etapă a campionatului spaniol, La Liga. Madrilenii au deschis scorul...
Ciolacu laudă constructorii români: "Firmele noastre îşi asumă curajos investiţiile şi le finalizează impecabil"
Premierul Marcel Ciolacu a lăudat firmele de construcție din România, în cadrul unui eveniment dedicat acestora. „Aţi doborât un mit, acela că firmele româneşti nu sunt capabile să...