Victorie importantă pentru Atletico Madrid. Ce a făcut internaționalul român Horațiu Moldovan

Luni, 29 Ianuarie 2024, ora 05:37
5417 citiri
Horațiu Moldovan FOTO facebook Atletico de Madrid

Echipa spaniolă Atletico Madrid a întrecut duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Valencia, într-un meci din etapa a 22-a din La Liga.

Madrilenii au reuşit să deschisă scorul în prelungirile primei reprize, minutul 45+5, când Griezmann i-a pasat lui Samuel Lino şi acesta a înscris. Elevii lui Simeone şi-au majorat avantajul în minutul 57, la lovitura de cap a lui Memphis Depay, iar oaspeţii nu au avut forţa să revină. La Atletico, Horaţiu Moldovan a rămas pe banca de rezerve.

Atletico Madrid ocupă poziţia a treia în clasament, cu 44 de puncte, iar Valencia se află pe locul 8, cu 32 de puncte.

S-a găsit rivalul lui Horațiu Moldovan la EURO. Îl poate înlocui pe portarul lui Atletico
În meciul Sepsi-FCSB, scor 2-2, Ștefan Târnovanu, portarul roș-albaștrilor, a greșit la golul secund al lui Sepsi. Viorel Moldovan, fost internațional român, a admis că pentru el...
Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...