Irina Begu, performanță extraordinară la Palermo! Va juca sâmbătă pentru calificarea în finală

Vineri, 22 Iulie 2022, ora 21:06
3972 citiri
Irina Begu

Irina Begu s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Palermo. Ea va juca sâmbătă pentru calificarea în finală.

Irina Begu a învins-o pe Diane Perry, o tânără jucătoare franceză de 19 ani (86 WTA), în două seturi, scor 6-1, 6-3.

Begu (45 WTA), a șasea favorită a turneului, o va întâlni sâmbătă, 23 iulie, pe Sara Sorribes Tormo, din Spania, favorită patru, locul 41 WTA.

Prin calificarea în semifinale, Irina Begu şi-a asigurat un premiu de 8.870 de euro şi 110 puncte.

Begu revine în semifinalele turneului de la Palermo, după 10 ani! Ea a mai atins această fază și în 2012.

Ion Țiriac a plecat de la meciul Irinei Begu. Cât de aproape a fost românca de o mare victorie, contra unei favorite
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent în circuit după 7 luni de pauză, a trecut pe lângă o mare victorie în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Astfel, Irina Begu a...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...
#Irina Begu, #diane perry, #Sara Sorribes Tormo, #semifinale palermo, #wta palermo , #stiri tenis