Sport pe Bune: Tenisul românesc la ora adevărului. Cu Gabriel Moraru director FRTenis

Irina Begu se califica in sferturile de finala la Roland Garros in proba de dublu

Duminica, 04 Iunie 2017, ora 16:09
26271 citiri

Irina Begu s-a calificat in sferturile probei de dublu de la Roland Garros, al doilea turneu de Mare Slem al anului 2017, proba unde face pereche alaturi de sportiva Saisai Zhang, din China.

Cele doua le-au invins pe Ying Duan/Shuai Peng, ambele din China, locurile 66 si 36 in clasamentul de simplu WTA, cu scorul de 6-4, 6-2.

Partida a durat o ora si 14 minute.

In sferturile de finala, Begu si Zhang vor da piept cu invingatoarea partidei Barty/Dellacqua (ambele Australia) - Gavrilova/Pavlyuchenkova (Australia/Rusia).

Begu e clasata pe 46 WTA si a fost invinsa la simplu in primul tur de Duque Marino din Columbia.

Desfasurarea intalnirii:

Mare victorie pentru Irina Begu, care face sfert de finala la Roland Garros, 6-4, 6-2!

16.03: 5-1 pentru Begu si Zhang, care mai au nevoie de un singur punct pentru accederea in sferturi.

15.56: Begu si Zhang se duc la 4-1, cu dublu break si sunt foarte aproape de o mare victorie la Paris.

15.43: 2-1 Begu si Zhang, au fost 3 breakuri in acest debut de mansa secunda.

15.39: 1-0, Begu si Zhang incep din nou cu un break, si in setul 2.

Primul set castigat de Begu si Zhang, 6-4!

15.24: 5-3, cuplul romano-chinez se apropie de victorie in primul set.

15.16: 4-2 pentru Begu si Zhang, care isi pastreaza breakul obtinut in chiar primul game al partidei.

15.08: 3-1 Begu/Zhang, inceput linistit pentru cuplul romano-chinez.

15.02: Inceput bun pentru Begu si Zhang, 2-0 pentru cele doua.

Incepe partida!

14.50: Duan si Peng vor servi primele in joc!

14.40: Cepede castiga meciul, dupa 6-3 in decisiv! Ne pregatim de partida Irinei.

13.52: A fost un set 2 lung, castigat insa de Cepede, cu scorul de 7-6, dupa 65 de minute. Vom avea decisiv deci pe acest teren, asa ca partida Irinei va intarzia sa inceapa.

12.50: Marino a castigat primul set cu 6-3.

12.30: Partida va incepe pe terenul 14, imediat dupa ce se va termina meciul dintre Cepede Royg si Duque Marino.

Begu si Zhang joaca un meci important in optimile de finala de la Roland Garros, intr-o partida in care pe teren vor fi 3 sportive din China. Begu joaca alaturi de Saisai Zhang, locul 67 in lume, in timp ce Duan si Peng ocupa locurile 66 si 36 WTA, vorbind despre clasarile de la simplu.

Tenismena din Romania, 46 WTA, a trecut alaturi de partenera sa Zhang doua tururi pana acum la Paris, eliminand cuplurile Spears/Srebotnik si Knoll/Stojanovici.

Duan si Peng au invins pana acum pe Kasatkina/Kromacheva si Lepchenko/Rodina.

Invingatoarea din acest meci va juca in sferturi cu cuplul invingator din partida Barty/Dellacqua - Gavrilova/Pavlyuchenkova.

Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
Ciolacu susține că există bani pentru toate creșterile salariale, în anul celor două majorări de pensii: "Câteodată mă ia şi pe mine ameţeala" VIDEO
După publicarea unui memorandum care subliniază mai multe lipsuri pentru plata salariilor în acest an, premierul Marcel Ciolacu a negat că ar fi vreo problemă și a ținut să dea asigurări...
#Begu in optimi la Roland Garros, #Irina Begu dublu meci optimi Paris, #Begu Zhang optimi Roland Garros live , #stiri Irina Begu