Dialog halucinant al lui Istvan Kovacs cu arbitrul VAR: ”Poate dai tu, eu nu!"

Marti, 19 Septembrie 2023, ora 17:29
5074 citiri
Istvan Kovacs FOTO facebook

Echipa CFR Cluj a învins luni seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Petrolul Ploieşti, în ultimul meci al etapei a noua.

Clujenii au deschis scorul în minutul 12, când Tachtsidis a executat o lovitură liberă, mingea a fost respinsă din careu şi a ajuns la Avonou, care a şutat de la 16 metri şi a înscris.

Petrolul a cerut penalti în minutul 32, la un contact între Alexandru Musi şi portarul Sava, dar arbitrul Istvan Kovacs nu a acordat nimic. Ulterior, în repriza secundă, Kovacs a mai refuzat un penalty ploieștenilor, la intervenția lui Ajeti asupra lui Justiniano.

”Există o fază când vorbeşte cu cei de la VAR şi pune o întrebare clară. Întreabă dacă e penalty pentru Petrolul.. Asta e gravă. Întrebi ”pentru Petrolul?” şi dai drumul la meci...”, a remarcat moderatorul Dan Udrea la OrangeSport.

"E penalty pentru Petrolul? Ok! Poate dai tu, eu nu!", le-a transmis mai exact Kovacs celor din cabina VAR, în frunte cu centralul Mladinovici.

A treia echipă scăpată matematic de retrogradare, după Hermannstadt - Petrolul
Echipa FC Hermannstadt a învins joi, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a şasea a Superligii. Sibienii au deschis scorul pe teren propriu, în...
S-au stabilit arbitrii care vor oficia la Euro 2024. Ce se întâmplă cu românul Kovacs după meciul ”cu cântec” Barcelona - PSG
UEFA a stabilit astăzi lista arbitrilor de centru care vor conduce meciuri la turneul final al Campionatului European din Germania, programat în această vară. În ceea ce ne privește,...