Real Madrid îl înlocuiește pe Benzema cu un atacant de 33 de ani de la o echipă retrogradată

Luni, 19 Iunie 2023, ora 13:22
1394 citiri
Militao va fi coechipier cu Joselu

Real Madrid a oficializat transferul atacantului Joselu, ultima oară la Espanyol Barcelona.

În așteptarea lui Kylian Mbappe, care ar putea sosi abia în vara anului viitor, Real Madrid a oficializat transferul atacantului spaniol de 33 de ani - Joselu.

Acesta a evoluat ultima oară la Espanyol Barcelona, echipă care a retrogradat din La Liga, reușind 17 goluri în sezonul recent încheiat.

Joselu a mai fost la Real Madrid, în urmă cu 13 ani, însă nu a prins multe minute. În 2009 el a fost cumpărat de la Celta pentru 1,5 milioane de euro. În două sezoane a jucat însă doar două meciuri și abia 18 minute cu José Mourinho ca antrenor.

Un fotbalist turc de 19 ani a adus victoria pentru Real Madrid, care e aproape de un nou titlu VIDEO
Formaţia Real Madrid, liderul din La Liga, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului spaniol. Golul a...
Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO
Echipa franceză PSG a învins miercuri, în deplasare, scor 4-1, formaţia Lorient, în etapa a 29-a din Ligue 1. PSG s-a impus la Lorient prin golurile marcate de cei doi jucători pe care...