Autogol incredibil și o înfrângere surprinzătoare pentru Juventus. Rezultate din Serie A VIDEO

Duminica, 24 Septembrie 2023, ora 10:30
2040 citiri
Federico Gatti și-a marcat un autogol incredibil FOTO facebook

Echipa Juventus Torino a suferit prima sa înfrângere de la debutul actualei ediţii a campionatului de fotbal al Italiei, înclinându-se pe terenul formaţiei Sassuolo (scor 2-4), sâmbătă, într-o partidă contând pentru etapa a 5-a din Serie A.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Armand Lauriente (12), Domenico Berardi (41), Andrea Pinamonti (82) şi Federico Gatti (90+5 - autogol), în timp ce pentru Juve au punctat Matias Vina (21 - autogol) şi Federico Chiesa (78).

Mijlocaşul româno-italian Daniel Boloca a fost integralist la Sassuolo în acest joc şi a primit un cartonaş galben în minutul 51.

Tot sâmbătă, AC Milan s-a impus la limită pe San Siro în faţa formaţiei Hellas Verona (scor 1-0), graţie reuşitei lui Rafael Leao (8).

Rezultate:

Vineri

Lecce - Genoa 1-0

A marcat: Oudin (83).

Fundaşul Radu Drăguşin a fost integralist la Genoa, în timp ce atacantul George Puşcaş a evoluat pentru oaspeţi din minutul 89.

Atacantul Rareş Burnete a fost rezervă la Lecce.

Salernitana - Frosinone 1-1

Au marcat: Cabral (52), respectiv Romagnoli (12).

Mijlocaşul Andres Sfait a fost rezervă la Salernitana.

Sâmbătă

AC Milan - Hellas Verona 1-0

A marcat: Leao (8).

Sassuolo - Juventus Torino 4-2

Au marcat: Lauriente (12), Berardi (41), Pinamonti (82), Gatti (90+5 - autogol), respectiv Vina (21 - autogol), Chiesa (78).

Lazio Roma - Monza 1-1

Au marcat: Immobile (12 - penalty), respectiv Gagliardini (36).

Duminică au loc partidele Empoli - Inter Milano, Udinese - Fiorentina, Atalanta - Cagliari, Bologna - Napoli şi Torino FC - AS Roma.

Primele locuri în clasament sunt ocupate de Inter Milano şi AC Milan, cu câte 12 puncte, urmate de Lecce, 11 puncte, Juventus, 10 puncte, Frosinone, 8 puncte etc.

Autogolul lui Federico Gatti

S-a stabilit finala Cupei Italiei: gol "scandalos" marcat în a doua semifinală
Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia AC Fiorentina, în semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat în finala competiţiei....
Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...