Liga 1: "U" Cluj si FC Vaslui au remizat in furtuna

Vineri, 06 August 2010, ora 20:24
1448 citiri

Universitatea Cluj si FC Vaslui au terminat la egalitate, scor 1-1, prima partida din cadrul etapei cu numarul 3 din Liga 1.

Meciul de la Alba Iulia a inceput cum nu se putea mai prost pentru spectatori, "cetatea unirii" fiind lovita de o puternica furtuna. Intalnirea a fost intrerupta mai bine de jumatate de ora, timp in care a ploua torential.

La reluare, terenul imbibat de apa a facut jocul extrem de dificil pentru cei 22 de jucatori.

Gazdele au ratat cea mai mare ocazie a meciului in minutul 69, atunci cand Delgado a reluat in bara o centrare a lui Wesley.

vasluienii au deschis scorul in minutul 79, atunci cand Wesley a transformat un penalti obtinut de Pancu. "Galacticul" Lopez caro nu a obtinut insa prima victorie in Romania, "sepcile rosii" egaland in minutul 83, prin Cvirik.

Scor final, U Cluj - FC Vaslui 1-1.

U Cluj: 1.Matache, 20. Belosevici, 23. Cvirik, 25. D. Munteanu, 18. Ungurusan, 28. V. Gheorghe, 24. Balde, 16. Delgado, 22. Bostina, 27. Lemnaru, 9. Niculescu.

Rezerve: 33. Bosneag, 13. Izvoranu, 4. Szilagyi, 10. Noe Acosta, 29. Toba, 6. Ad. Ionescu, 11. Machado.

Antrenor: Marian Pana

FC Vaslui: Kuciak, 20. Milanov, 85. Gladstone, 3. Papp, 16. David Rivas, 30. R. Costin, 23. Pavlovici, 4. Genchev , 18. L. Sanmartean, 11. Milisavljevici, 21. Bodipo.

Rezerve: 1. Cerniauskas, 27. Hugo Luz, 26. Farkas, 31. Ad. Gheorghiu, 14. Pancu, 80. Wesley, 7. Neagu.

Antrenor: Lopez Caro.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#egal U Cluj Vaslui, #etapa 3 Liga 1, #Universitatea Cluj egal FC Vaslui , #meciuri