Liga 1: Victorie superba pentru Chiajna

Luni, 19 August 2013, ora 20:50
1920 citiri

Concordia Chiajna face minuni de la revenirea in Liga 1. Ilfovenii s-au impus pe terenul Universitatii Cluj, scor 3-0, in etapa a 5-a din Liga 1.

Chiajna a deschis scorul in minutul 16, prin Zaharia, iar dupa o serie de ratari uriase ale gazdelor ilfovenii au reusit sa se desprinda pe tabela.

Neagu a facut 2-0 in minutul 64 cu o reluare din 6 metri, in timp ce Onduku a punctat pentru 3-0 dupa o gafa a lui Dolha in minutul 85.

Dupa acest rezultat, Concordia Chiajna are sase puncte in doua meciuri si depaseste echipe precum Dinamo si CFR Cluj, care au evoluat in toate cele cinci etape.

De partea cealalta, U Cluj este penultima in Lig 1, cu un singur punct in cinci meciuri.

Etapa urmatoare, Chiajna va primi vizita Pandurilor, in timp ce U Cluj se va deplasa la Dinamo.

C.S.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...