Liga 1: Viitorul lui Hagi obtine o victorie de zile mari

Luni, 19 Octombrie 2015, ora 22:23
4903 citiri

Viitorul Constanta s-a impus, scor 2-1, pe terenul lui CFR Cluj, in ultimul meci al etapei a 14-a din Liga 1.

Prima repriza a fost dominata de clujeni, care au avut si un penalti acordat de arbitru si apoi anulat la solicitarea tusierului, dupa o interventie asupra lui Jakolis.

In partea secunda, Viitorul a deschis surprinzator scorul in minutul 54, cand Chitu a fost gasit excelent de Achim.

Ardelenii au egalat insa in minutul 61 dupa lovitura de cap a lui Lopez, dar peste alte trei minute Benzar a facut 2-1 dupa o gafa a lui Minca.

Dupa acest rezultat, Viitorul urca pe locul 2, cu 26 de puncte, la egalitate cu Steaua si Pandurii. CFR este pe 9, cu 14 puncte.

Etapa urmatoare, Viitorul primeste vizita lui FC Botosani, iar CFR Cluj merge la Timisoara.

C.S.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...